لزوم کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر کیلومتر

بروزرسانی در: چهارشنبه 30 مرداد 98 ساعت 13:19
لزوم کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر کیلومتر

گزارشات زیادی طی روزهای اخیر به دست ما رسیده که حاکی از رنگ‌دار بودن غیرفابریک بعضی از خودروهای صفرکیلومتر تولید داخل و وارداتی است.

در فرهنگ فعلی مردم ایران، استفاده از کارشناس خودرو برای بررسی وضعیت بدنه و پیشرانه و آپشن خودروها، یک امر منطقی و معمول می‌باشد. جالب اینجاست که در سالهای گذشته، کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر هم، وارد مرحله الزام شده است.

در این بخش اشاره‌ای داریم به دلایل لزوم استفاده از کارشناسی خودرو برای خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده:

آپشن های فنی خودرو را چک کنید: گزارشاتی در زمینه عدم عملکرد سیستم ABS خودرو ۲۰۶ صفر کیلومتر وجود دارد. پس ممکن است این اشکالات خطرات مالی و یا جانی به بار بیاورد.

بدنه را چک کنید: چندین بار مشاهده شده که خودرو پیش ازدریافت خریدار، دچار تصادفات در بخش تحویل خودرو شده است و کارشناسان آن سعی در اصلاح بدنه با صافکاری و یا تعویض قطعه نموده‌اند. در خصوص خودروهای خارجی هم این اتفاق در جابجایی خودرو بین کشتی و ساحل رخ می‌دهد.

بررسی شاسی خودرو: ضرب دیدگی شاسی یک خودرو به قدری به سلامت آن صدمه میزند که دیگر نمی‌توان روی آن قیمت گذاری نمود و قیمت آن بر اساس توافق خریدار و فروشنده خواهد بود.

با تست رنگ دیجیتالی رنگ خودرو را بررسی کنید: بررسی رنگ شدگی خودرو با چشم و یا استفاده از آهنربا که استفاده از این دو مورد در دلالان قدیمی خودرو رواج بسیار دارد، دارای خطای بالایی هستند. پیشنهاد می‌شود از دستگاه‌های رنگ دیجیتال استفاده کنید تا بتوانید به دقت عمق رنگ را بسنجید. ایرادات بدنه خودرو در خودروهای صفر کیلومتر و به ویژه در نسخه‌های داخلی آنها مشاهده می‌شود.

کیلومتر خودرو، بسیار راحت عوض می‌شود: ممکن است شما خودرو را با ۷۰ یا ۸۰ کیلومتر مسافت طی شده ببینید، این در حالی است که ممکن است کیلومتر آن دستکاری شده باشد و خیلی از دستگاه‌ها آن را به شما نگویند.

خیلی به نمایشگاه دارها هم اعتماد نکنید: بارها پیش آمده که ایراداتی مانند رنگ آمیزی سقف کیا سراتو هم از چشم نمایشگاه داران دور مانده باشد. پس خودتان کارشناسی رنگ کنید.

خرابی جعبه دنده، یک دردسر به تمام معناست: شاید در بعضی خودروها، ایراد جعبه دنده با هزینه‌های بزرگ قابل حل باشد، اما در برخی از خودروها که قطعات یدکی جزیی آن‌ها موجود نیست، شاید هرگز قابل حل نباشد.

پس با توجه این مسائل ذکر شده که تنها بخشی از اشکالات احتمالی خودروها هستند، می‌توانیم به خطرناک بودن معامله خودرو بدون استفاده از تجربه یک کارشناس خودرو مجرب پی ببریم.

ایران جیب

نحوه تشخیص سوپاپ اصل و تقلبی

چه خودروهایی جایگزین احتمالی پراید خواهند بود؟

نحوه جلوگیری از جوش آوردن موتور خودرو در تابستان

هنگام خرید خودروی دست دوم به این نکات حقوقی توجه کنید

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar