امکان به تعویق افتادن تحویل خودروهای پیش فروش شده!

امکان به تعویق افتادن تحویل خودروهای پیش فروش شده!

آمارها نشان می‌دهد تولید و فروش خودرو در ایران خودرو در تیر 97 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 48 و 63 درصد و در مقایسه با میانگین سه ماه اول 97 نزدیک به 29 و 38 درصد کاهش یافته است.

آن طور که کارشناسان می‌گویند، هنوز تحریم‌ها آغاز نشده است، تولید به میزان 50 درصد از برنامه عقب افتاده است و آمارهای ارائه شده از طرف ایران خودرو روی سایت کدال سازمان بورس هم این نکته را تأیید می‌کند. تولید که کاهش یابد، تحویل خودرو به افرادی که اقدام به پیش‌خرید آن کرده‌اند، هم به تعویق خواهد افتاد. پرویز بابایی، کارشناس اقتصادی، عقیده دارد که با توجه به اینکه ایران خودرو بیش از 49 هزار میلیارد ریال بدهی بانکی دارد و بیش از 82 هزار میلیارد ریال پیش دریافت از متقاضیان برای تحویل خودرو داشته، با بدهی جاری 131 هزار میلیارد ریالی و روند کاهش تولید، امکان تحویل خودرو به متقاضیان خود را تا دو سال آینده هم نخواهد داشت. همچنین گروه سایپا هم بالغ بر 56 هزار میلیارد ریال بدهی بانکی دارد و بیش از 51 هزار میلیارد ریال پیش‌دریافت از متقاضیان برای تحویل خودرو داشته است؛ پس معلوم نیست این گروه چه زمانی بتواند خودروهای پیش فروش شده خود را تحویل دهد.

خودروسازی که یکی از صنایع بزرگ اشتغال زا بود، در دهه گذشته هر روز شرایط بدتری را پیش روی خود می‌بیند. کارشناسان از احتمال ورشکستگی این صنعت در ایران سخن می‌گویند. آمار و ارقام هم از حال ناخوش این صنعت حکایت دارد. پرویز بابایی، کارشناس اقتصادی، اعلام می‌کند: زنگ خطر تحریم ها در صنعت خودرو به صدا درآمده است.

او می‌گوید: براساس آمار تولید ماه تیر ایران خودرو که در سایت کدال سازمان بورس انتشار یافته است، تولید خودرو در تیر 97 در این گروه به 31 هزارو 266 دستگاه رسیده است که در مقایسه با میانگین تولید 43 هزارو 820 دستگاه در سه ماه اول 97، نزدیک به 29 درصد و در مقایسه با تولید 60 هزارو 414 دستگاه در تیر سال قبل، بیش از 48 درصد افت داشته است.

به گفته این کارشناس اقتصادی همچنین فروش خودرو در تیر 97 در ایران خودرو 25 هزارو 893 دستگاه بوده است که در مقایسه با میانگین فروش سه ماه اول 97 که 42 هزار دستگاه بود، افت 38 درصدی داشته است. درحالی که در مقایسه با فروش تیر 96 با 70 هزارو 679 دستگاه، عملا فروش ایران‌خودرو در مقایسه با تیر سال قبل، 63 درصد کاهش یافته است.

او اضافه می‌کند: از لحاظ ریالی هم فروش ایران خودرو در تیر 97 به 10 هزارو 852 میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با فروش 22 هزارو 266 میلیاردریالی تیر 96 نزدیک به 51 درصد افت را نشان می‌دهد و کل فروش چهارماهه سال 97 ایران خودرو به 56 هزارو 51 میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با فروش 61 هزارو 15 میلیاردریالی چهارماهه سال قبل نزدیک به 9 درصد افت داشته است.

بابایی ادامه می‌دهد: هنوز آمار تولید و فروش سایپا و سایر خودروسازان منتشر نشده است؛ اما پیش بینی کاهش تولید دیگر خودروسازان چندان مشکل نیست و قطعا با کاهش تولید و فروش حداقل 20 درصدی در دیگر خودروسازان و همینطور کاهش تولید قطعات در قطعه سازان و تشدید مشکلات و بی کاری و معوقات بانکی همچنین وصول نشدن مطالبات از خودروسازان مواجه خواهیم شد.

دپوی خودروهای ناقص در کارخانه‌های خودروسازی

آرش محبی نژاد، دبیر انجمن تخصصی همگن قطعه سازان کشور، هم با بابایی در امکان به تعویق افتادن تحویل خودروهای پیش فروش شده هم نظر است.

او می‌گوید: شمار زیادی از قطعه سازان نمی‌توانند قطعات را سر موقع برسانند، در نتیجه خودروی ناقص تولید می‌شود و این خودروهای ناقص در کارخانجات دپو می‌شوند.

محبی‌نژاد در خصوص احتمال ایجاد تأخیر در تحویل خودروهای پیش فروش شده هم ذکر می‌کند: برای خودرو متقاضی هست، ولی به علت کاهش تولید، خودروسازان نمی توانند به موقع محصولات خود را تحویل دهند، ولی اینکه چه میزان تأخیر در تحویل رخ می‌دهد؛ به سیاست خودروسازان بستگی دارد. اینکه اولویت آنها تحویل خودروهای پیش فروش شده باشد یا تحویل نقدی خودروهایی که به روز تولید می‌کنند، قطعا در زمان تحویل محصول تغییر ایجاد می‌کند.

او می‌گوید: هم اکنون تولید خودرو 50 درصد از برنامه عقب است. طبق برنامه باید روزی شش هزار خودرو تولید کنیم، درحالی که تقریبا روزی سه هزار تا سه‌هزارو 300 خودرو تولید می‌کنیم. این شرایط مربوط به زمانی است که هنوز به 15 مرداد یعنی زمان تحریم‌ها نرسیده‌ایم. اگر به همین صورت ادامه دهیم و سیاست گذاری متمرکز و عالمانه‌ای انجام نگیرد، تولید خودرو ممکن است به 20 درصد برنامه برسد.

افزایش بی سابقه مطالبات معوق قطعه سازان

دبیر انجمن تخصصی همگن قطعه سازان کشور با تأکید بر لزوم سیاست گذاری درست به دست وزارت صمت، با همکاری کمیسیون صنایع مجلس برای تأمین منابع مالی قطعه سازان، از افزایش بی سابقه مطالبات معوق قطعه سازان خبر می‌دهد.

او می گوید: کل مطالبات قطعه سازان نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان است که برآوردها نشان می‌دهد پنج هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است؛ درحالی که باید طبق قرارداد، قطعه سازان مطالبات خود را از گروه های خودروسازی 120 روزه دریافت کنند، پرداخت این مطالبات عملا به 240 تا 250 روز رسیده است.

اگرچه گفته می‌شود قطعه سازان نسبت به واردکنندگان خودرو ارز بیشتری کسب می‌کنند، ولی محبی نژاد این موضوع را رد می‌کند و ادامه می‌دهد: در ایران به طور میانگین 55 درصد قطعات خودرو از طریق منابع داخلی تأمین می‌شود و 45 درصد وارداتی است. سهم واردات به این دلیل به 45 درصد می‌رسد که قطعات بعضی خودروها مانند سراتو، ال 90 و خودروهای چینی حاوی برلیانس و... وارداتی است. او اضافه می‌کند: خودروهای پرتیراژ تا بیش از 80 درصد داخلی سازی شده، ولی بعضی موادش مثل سنسورها و فولادهای خاص وارداتی است و در داخل ایران توان تولید وجود ندارد.

دبیر انجمن تخصصی همگن قطعه سازان کشور با انتقاد از قانون مصوب مجلس‌های نهم و دهم عنوان می‌کند: براساس مصوبه مجلس، بعضی مواد اولیه مورد نیاز قطعه‌سازی ها مانند فولاد، مس و محصولات پتروشیمی در بورس عرضه می‌شود، ولی قیمت آن براساس دلار تعیین می‌شود. بنابراین با وجود آنکه قطعه ساخت داخل است، ولی از تغییر نرخ دلار تأثیر می‌پذیرد.

او ادامه می‌دهد: درحالی که تمام نهاده‌های تولید افزایش قیمت دارند، ولی شورای رقابت اجازه افزایش قیمت خودرو را نمی‌دهد. این روند به مسئله در صنعت خودرو منجر شده است. تا امروز 90 قطعه ساز تعطیل شده‌اند و حدود 70 هزار نفر در صنعت قطعه‌سازی بی‌کار شده‌اند. اگر به همین روند ادامه یابد، نرخ بیکاری افزایش می‌یابد.

خودروی چینی مونتاژ ایران جایگزین تندر 90 پیش فروش شده

سپهر زنگنه، کارشناس خودرو هم تأمین نشدن ارز برای قطعه سازان و صنعت خود را عاملی می‌داند که به ورشکستگی این صنعت منجر می‌شود.

به گفته این کارشناس خودرو، گروه ایران خودرو اعلام کرده قادر به تحویل خودروی تندر 90 پیش فروش شده نیست و بهتر است افراد «دانگ‌فنگ اس 30» را به‌جای پیش خرید خود، تحویل بگیرند. او از احتمال ورشکستگی صنعت خودروسازی و بی‌کارشدن جمع زیادی از کارگران سخن می‌گوید، ولی حفظ تولید به هر قیمت و تحویل محصول بی‌کیفیتی را که ایمنی کافی نداشته باشد و در وسط جاده خاموش می‌شود، غیرمنطقی می‌داند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "امکان به تعویق افتادن تحویل خودروهای پیش فروش شده!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
احمد
مهمان
Ahmad R: با سلام و تحیت از انجایی که میدانید صنعت خودروسازی یکی از صنایع بزرگ است و در واقیع مردم ایران این صنعت رو به اینجا رسوندن در تمام دنیا اصل بر مشتری مداری است. بنده پارسال برج هشت یک ماشین از ایرانخودرو پیش خرید کردم ولی ماشین انتخاب نکردم و مسءول مربوطه گفتن هنگام دعوت نامه فقط میتونی از خودروهای تولیدی انتخاب کنید بنده قبول کردم موعد تولید در قرار داد اردیبهشت ماه بوده با سود مشارکت 18% با یک ماه تاخیر دعوت نامه 22/2/97تاره اومد تازه فهمیدم چه کلایی سرم رفته چون سود تاخیر به 10%کاهش دادن.… بیشتر
علی
مهمان

باسلام
متاسفانه اینا همش بازییه که خودرو ساز برای گرون کردن خودرو درآورده
اگه تو ضررید و نمیتونید تولید کنید پس چرا هی طرح پیش فروش میذارید و تولیداتتون تا دو سال آینده را پیش فروش میکنید؟!
خودرو ای که باید به من توتیر تحویل میدادن را هنوز ندادن
خودرو ایکه قبلا تحویل فوری بوده الان بصورت قطه چکونی میدن تو بازار
همین الان برید نمایندگی هر چندتا خودرو با قیمت بازار که بخاین بهتون میدن
خودرو هست ولی ….