قیمت پراید از ۹۰ میلیون تومان هم فراتر رفت

بروزرسانی در: دوشنبه 13 مرداد 99 ساعت 16:21
قیمت پراید از 90 میلیون تومان هم فراتر رفت

بررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که نسبت به هفته پیش، قیمت‌ها در بازار با شیبی ملایم، علیرغم نبود مشتری و به حداقل رسیدن خرید و فروش‌ها، افزایشی پیش می‌رود و قیمت پراید از ۹۰ میلیون تومان هم فراتر رفت.

سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، ضمن اعلام قیمت‌ خودروهای پرتیراژ در بازار، اظهار کرد: بازار در رکودی کامل به سر می‌برد و سطح معاملات به پایین‌ترین سطح خود رسیده است؛ چون که دارندگان خودرو برای عدم ضرر، نسبت به فروش اقدام نمی‌کنند و خریداران هم به امید کاهش قیمت‌ها، خریدی انجام نمی‌دهند. این در حالی است که قیمت‌ها در مقایسه با هفته‌های اخیر با شیبی ملایم، روند افزایشی داشته است.  

وی عرضه ناکافی خودرو را اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت‌ها دانسته و عقیده دارد که اگر خودرو به میزان کافی تولید و به بازار عرضه شود، بازار کنترل و آرام خواهد شد.

در محصولات شرکت صنعتی ایران‌ خودرو هر دستگاه پژو ۴۰۵ GLX از ۱۳۰ به ۱۳۹ میلیون تومان، سمند LX از ۱۳۶ میلیون تومان در هفته‌های گذشته به ۱۴۳ میلیون تومان، پژو پارس ۱۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۵۱ به ۱۶۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۱۷۸ به ۱۹۷ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک از ۲۹۰ به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند. 

هم اکنون  پژو ۲۰۶ V۸ در محدوده ۱۹۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۲۳۶ میلیون تومان، دنا ۲۱۲ میلیون تومان و دنا پلاس هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارند.

در شرکت سایپا هم دستگاه پراید ۱۱۱ از ۸۹ در هفته‌های اخیر به ۹۳ میلیون تومان، وانت پراید(۱۵۱) از ۸۱ به ۹۱ میلیون تومان و  پراید ۱۳۱ هم از ۷۸.۵ به ۸۱ میلیون تومان رسیده‌اند. 

همچنین تیبا صندوقدار از ۹۲ به ۹۶ میلیون تومان، تیبا ۲ از ۱۰۲ به ۱۰۷.۵ میلیون تومان، ساینا از ۱۰۳ به ۱۰۸ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

این در حالی است که محصول جدید سایپا یعنی کوئیک دنده‌ای و کوئیک R به ترتیب کوئیک ساده ۱۲۳ میلیون تومان و کوئیک R (دو رنگ) ۱۲۷ میلیون تومان تعیین قیمت‌ شده‌اند.

روند بازار برای خودروهای مونتاژی هم که بیشترین مورد تقاضت هستند، همین روال را دارد. نسبت‌ به هفته‌های اخیر (حداقل دو هفته گذشته) هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ با رشد ۴۵ میلیون تومانی به ۷۴۵، هایما S۷ با رشد ۳۰ میلیون تومانی به ۵۶۰ میلیون تومان، سراتو با رشد ۵۵ میلیون تومانی به ۶۲۵ میلیون تومان، جک S۵ با رشد ۴۵ میلیون تومانی به ۵۵۵ میلیون تومان و چانگان با رشد ۲۰ میلیون تومانی به ۳۶۰ میلیون تومان رسیده‌اند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "قیمت پراید از ۹۰ میلیون تومان هم فراتر رفت"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
هاتف
مهمان

تا زمانی که مردم بخرن همین جوری گرون تر و گرون ترهم میشه منم باشم گرون تر میکنم چون میدونم هنوز فروشم دارم و سودم خیلی بیشتر میشه

خسته
مهمان

ارزوی مرگ دارم از لحاظ اقتصادی