پادرا پلاس

بروزرسانی در: سه شنبه 24 بهمن 02 ساعت 15:30
پادرا پلاس

پادرا و نسخه به روزتر آن یعنی پادرا پلاس خودروهایی هستند که به عنوان جایگزین نیسان آبی به بازار خودرویی ایران عرضه شدند و طراحی و تولید آن توسط کمپانی چینی فودای در سال 2010 انجام شده است. در این مقاله با بررسی پادرا پلاس و مشخصات پادرا پلاس با Z4Car همراه باشید.

بررسی پادرا پلاس

وانت پادرا که برای اولین بار در نمایشگاه خودرو تهران در سال ۱۳۹۷ توسط گروه خودروسازی زامیاد معرفی شد، در خارج از کشور به نام Lion F16 شناخته می شود و محصول کارخانه فودای چین است. وانت پادرا صرفا از لیون F16 الگوبرداری شده است و در نمای پشت و جانبی شباهت آنچنانی مشاهده نمی شود و در این دو نما بیشتر شبیه به نیسان آبی یا همان نیسان جونیور است.

لیون F16 در بازار های جهانی با پیشرانه های تنفس طبیعی متعددی مانند ۲.۴ لیتری، ۲.۸ لیتری، ۲.۰ لیتری یا حتی دو دیفرانسیل و چهار چرخ متحرک تولید شده است که متاسفانه هیچکدام از این پیشرانه ها به ایران وارد نشده است. ورژن داخلی پادرا که بر روی پلتفرم نیسان آبی ساخته شده است، دارای یک پیشرانه ۲.۴ لیتری متعلق به نیسان جونیور است که توان تولیدی آن توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می شود.  البته لازم به ذکر است شاسی پادرا پلاس در قسمت جلو فودای F16 و در قسمت عقب نیسان است و طول پادرا پلاس نسبت به نیسان آبی چیزی در حدود نیم متر بیشتر است.

پادرا پلاس

زامیاد شوکا نیز دقیقا همین مشخصات را دارد؛ پیشرانه همان نیسان جونیور است و از نظر طول نیز از نیسان جونیور بیشتر است اما از پادرا پلاس کمتر است. اولین نسخه های تولید شده ی پادرا پلاس که در اواخر سال ۱۳۹۹ به بازار عرضه شدند همگی بنزینی بودند و در تابستان ۱۴۰۱، نسخه دوگانه سوز آن نیز معرفی شد که البته نسخه های دوگانه سوز هیچ تفاوتی با نسخه های بنزینی ندارند و فقط دارای توان و گشتاور تولیدی کمتری نسبت به نسخه ی بنزینی هستند. پادرا پلاس نسبت به پادرا معمولی دچار یک سری تغییر و تحولاتی در آپشن ها و ظاهر شده است اما از نظر مشخصات فنی تفاوت آنچنانی مشاهده نمی شود.

پادرا پلاس

زامیاد در سال ۱۴۰۱ نیز در نمایشگاه اصفهان از پادرا پلاس در کاربرد های مختلف مانند آتشنشانی، یخچال دار و کمپرسی رونمایی کرد. همچنین زامیاد در سال ۱۴۰۲ در نمایشگاه حمل و نقل اصفهان نیز از پادرا پلاس لانگ رونمایی کرد؛ در حقیقت پادرا پلاس برای کاربری مختص لیفتراک طراحی شده است؛ یعنی هر چهار طرف محفظه بار آن، برای سهولت استفاده از لیفتراک، باز می شود. البته پادر پلاس لانگ کاربرد های دیگری نیز دارد و برای مثال در نمایشگاه تبریز به صورت یخچال دار معرفی شد. در کل تنها تفاوت پادرا پلاس لانگ، افزایش طول فاصله محوری (۳۵ سانتی متر) و محفظه بار (۱۵ سانتی متر) است.

پادرا پلاس لانگ

پادرا پلاس لانگ

لازم به ذکر است که تمام نسخه های پادرا، تک کابین هستند و اگر به نسخه ی دوکابین این خودرو نیاز دارید باید به دنبال پیکاپ کارون باشید که در حقیقت همان نسخه ی دوکابین پادرا پلاس است.

طراحی پادرا پلاس

پادر پلاس از نظر ظاهر، مخصوصا در نمای جلو کاملا شبیه به فودای F16 است. پادرا پلاس در نمای جلو دارای یک جلوپنجره با طراحی کروم و در زیر سپر دارای دو عدد مه شکن و بر روی کاپوت دارای ۲ خط است و در کل این طراحی نمای جلو نسبت به نیسان جونیوری که طراحی آن به تقریبا ۵۰ سال پیش بر میگردد بسیار به روز و مدرن تر است.

نمای جلو پادرا پلاس

در نمای جانبی، هر چه از جلوی خودرو به سمت عقب می رویم نیسان بودنِ ذات پادرا پلاس بیشتر مشخص می شود، به حالتی که فرم در ها و محفظه ی بار تقریبا خود نیسان جونیور است و تفاوت آنچنانی ندارد و فقط آینه های بزرگ با روکش کروم و دستگیره های آسان باز شو با روکش کروم جلب توجه می کنند.

نمای جانبی پادرا پلاس

با دیدن نمای عقب نیز یاد طراحی مزدا و نیسان جونیور می افتید و تنها تفاوت در نوشته ی روی درب محفظه بار است.

نمای عقب پادرا پلاس

داخل پادرا پلاس

با نشستن درون کابین متوجه تغییرات عمده ی پادرا پلاس نسبت به پادرا معمولی می شویم. داشبورد کاملا تغییر کرده و دارای تریم مشکی نقره ای شده، فرمان خیلی شبیه به فرمان پراید است، صندلی ها تقریبا همان صندلی پراید هستند و پشت آمپر های شبیه به پراید خودنمایی می کنند و کیفیت متریال نیز به شدت پایین است.

داخل پادرا پلاس

داخل پادرا پلاس

از تفاوت های آپشن های پادرا پلاس با پادرا معمولی می توان به دستگیره آسان باز شو، شیشه بالابر برقی، آینه های جانبی برقی، صندلی با طراحی بهتر، ۳ حالته شدن صندلی ها، بهبود سیستم تهویه دستی، سیستم صوتی جدید، قابلیت نصب مانیتور و قابلیت نصب ایربگ اشاره کرد. از امکانات دیگر پادرا پلاس می توان فرمان هیدرولیک، مه شکن جلو و عقب، ترمز دیسکی جلو، ترمز کاسه ای عقب، ریموت و قفل مرکزی، ایمولایزر، ABS و EBD را نام برد.

داخل پادرا پلاس

داخل پادرا پلاس

مشخصات پادرا پلاس

پادرا پلاس ابتدا با همان موتور پادرای معمولی و نیسان آبی تولید شد اما پس از تقریبا ۲ سال، در سال ۱۴۰۱، زامیاد پیشرانه را ارتقاء داد و بر روی پادرا پلاس قرار داد. پیشرانه ی اولیه ی پادرا پلاس همان پیشرانه ی نیسان جونیور Z24 است که حجمی معادل ۲.۴ لیتر دارد، ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ است، و قادر به تولید توانی به میزان ۹۵ اسب بخار و گشتاوری به میزان ۱۷۵ نیوتن متر است که مصرف سوخت ترکیبی آن معادل ۱۲.۵ لیتر در صد کیلومتر می باشد. لازم به ذکر است که به این نوع پادرا پلاس، پادرا پلاس یورو ۴ نیز می گویند. اما پادرا پلاس با پیشرانه ی ارتقاء یافته که به پادرا پلاس یورو ۵ نیز معروف است، دارای تغییراتی در پیشرانه، مانند: برقی شدن دریچه گاز، طراحی جدید منیفولد دود، مجموعه کاتالیست جدید، کالیبراسیون EOBD و استفاده از سیستم سوخت رسانی جدید است. این تغییرات باعث شده اند که پیشرانه ی پادرا پلاس قادر به تولید توانی به میزان ۹۴ اسب بخار و گشتاوری به میزان ۱۸۷ نیوتن متر باشد و مصرف سوخت ترکیبی آن به ۱۰.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته باشد.

پادرا پلاس

لازم به ذکر است که توان تولیدی هر دو پیشرانه توسط یک گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ های عقب منتقل می شود. متاسفانه در نسخه ی دوگانه سوز پادرا پلاس از همان پیشرانه نسخه ی بنزینی استفاده شده است و شاهد افت توان تولیدی به میزان ۱۴ اسب بخار و گشتاور تولیدی به میزان ۲۷ نیوتن متر هستیم که برای خودروی بی جان پادرا پلاس نکته ی خیلی منفی است. حجم باک حدود ۱۵ لیتر کاهش یافته است و ظرفیت برگیری نیز در نسخه دوگانه سوز طبق اعلام کاتالوگ حدود ۱۴۰ کیلوگمر کاهش داشته است.

 

ابعاد کابین در پادرا پلاس مناسب است اما فقط جا برای نشستن ۲ نفر در آن وجود دارد. البته از نظر بعضی از مشتریان صندلی یک تکه ی نیسان آبی از این دو صندلی بهتر است چون ۳ یا ۴ نفر بر روی این صندلی می توانند بنشینند. طبق گفته زامیاد، پادرا پلاس توانایی حمل بار تا تقریبا ۲ تن را دارد در صورتی که دیده شده رانندگان تا ۳ تن نیز به این خودرو بار وارد کرده اند که البته از مقاومت خوبی هم برخوردار بوده است. البته لازم به ذکر است که در کاتالوگ های فودای، توانایی حمل بار F16 را ۸۲۰ کیلوگرم ذکر کرده اند.

پادرا پلاس

متاسفانه سیستم تعلیق این خودرو با نیسان جونیور هیچ تفاوتی ندارد و در پادرا پلاس نیز شاهد همان سواری خشک و خسته کننده هستیم. در کل از معایب پادرا پلاس می توان به عدم تغییر پیشرانه، مصرف سوخت بالا، کیفیت ساخت پایین و نداشتن ایربگ و از مزایا نیز می توان به بهبود امکانات و طراحی بهتر نسبت به نسخه ی قبلی و بهبود آلایندگی موتور اشاره کرد.

امنيت پادرا پلاس

در بخش امنیت، پادرا پلاس حرفی برای گفتن ندارد. درون کابین، در نگاه اول به داشبورد، حس می کنیم که دارای ایبرگ است اما متاسفانه فقط جای ایربگ برای سرنشین جلو طراحی شده است و این خودرو فاقد ایربگ می‌باشد! از امکانات امنیتی پادرا پلاس می توان فقط به کمربند ایمنی و ترمز ABS به همراه EBD اشاره کرد! در نتیجه از پادرا پلاس بر خلاف ظاهر فریبنده آن نمی توان انتظار ایمنی خاصی داشت.

ارزش خريد پادرا پلاس

پادرا پلاس از نظر خریداران، خیلی خودروی پرطرفداری نمی باشد و اغلب خریداران وانت در این رده قیمتی همان نیسان جونیور را ترجیح میدهند. انتقاداتی که به پادرا پلاس وارد است، موتور ضعیف تر، توانایی حمل فقط 2 سرنشین، پلاستیکی بودن اغلب قطعات ظاهری مانند سپر و گران تر بودن آن نسبت به نیسان است. به همین دلایل رانندگان اغلب به سمت این خودرو نرفته و از خرید این خودرو فاصله گرفته اند. از طرفی تفاوت قیمت موجود بین پادرا پلاس و نیسان آبی فقط به علت تفاوت در ظاهر و کابین است و از نظر مشخصات فنی و ابعاد خودرو تفاوت خاصی حس نمی شود؛ به همین علت اگر تنها میخواهید نیسان آبی را با ظاهر جدید و کابین جدید برانید پادرا پلاس ارزش خرید دارد.

10
0 4.5

رقبای پادرا پلاس

قیمت پادرا پلاس در شهریور 1402 در بازار معادل 650 میلیون تومان است که چیزی در حدود 30 میلیون تومان از نیسان آبی گرانتر است. لازم به ذکر است که قیمت پادرا پلاس دوگانه سوز چیزی در حدود 730 میلیون تومان است که نسبت به نسخه ی دوگانه سوز نیسان آبی حدود 90 میلیون تومان گرانتر است. تنها رقیب پادرا پلاس در این رنج قیمتی همین نیسان آبی است که از نظر خریداران وانت در این رده قیمتی مورد استقبال بیشتری نیز بوده است.


مشخصات فنی پادرا پلاس

نام لاتین خودرو padra plus
کلاس بدنه وانت/پیکاپ
سگمنت جهانی P
سال طراحی 2010
تعداد سرنشین 2
حجم موتور 2389 سی سی
نوع موتور تنفس طبیعی
محل قرارگیری موتور جلو
محور محرک دیفرانسیل عقب
گیربکس ۶ سرعته دستی
تعداد سیلندر 4
نوع سیلندر خطی
تعداد سوپاپ 8
قدرت 95 اسب بخار در 4500 دور بر دقيقه
گشتاور 175 نيوتن متر در 2500 دور بر دقيقه
حداکثر سرعت 170 کيلومتر بر ساعت
نوع سوخت بنزین
سیستم سوخت رسانی تزریق سوخت به روش نقطه‌ای
سیستم تعلیق جلو مستقل، جناقی دوبل
سیستم تعلیق عقب کمک فنر هیدرولیک تلسکوپی، فنر شمش
نوع فرمان هیدرولیکی
طول 5230 میلیمتر
عرض 1700 میلیمتر
ارتفاع 1725 میلیمتر
فاصله محوری 3030 میلیمتر
وزن 1711 کیلوگرم
مصرف سوخت ترکیبی 12.5 لیتر در صد کیلومتر
حجم باک 55 لیتر
استاندارد آلایندگی يورو 4
سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک
سیستم صندلی های جلو صندلی ۳ حالته راننده
سیستم روشنایی جلو مه شکن
سیستم روشنایی عقب مه شکن
سیستمهای کمکی راننده سنسور عقب
سیستم آینه ها برقی
سیستم شیشه ها برقی
سایر موارد کامپیوتر سفری
سیستم های امنیتی و حفاظتی ایموبلایزر-ریموت و قفل مرکزی
ترمزهای جلو: دیسکی
ترمزهای عقب کاسه‌ای
سیستم های ترمز و پایداری ABS+EBD بوستر خلأ و مدار هیدرولیک

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

4 دیدگاه ها برای "پادرا پلاس"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ابوالفضل
مهمان

من نیسان داشتم خداشاهده فروختم پادرا پلاس گرفتم بازم میگم خداشاهده خیلی سرتره انگار تویتا سوار شدی بسیار شیک و راحت جلوبندی تویتایی تو جاده عین سواریه من ک راضیم

اسماعیل
مهمان

معایب پادرا،
۱.ظرفیت سرنشین نیسان ۳ نفر هست(دربرگ سبز قید شده) ولی پادرا مثل وانت پرایده دونفره،
۲.طول گاردان پادرا ۱۳ سانتی متر بلند تر از گاردان فابریک ژاپنی نیسان هست که افزایش طول گاردان باعث افزایش لرزش و صدای لرزش اتاق میشه، مشکل گاردان لاینحل است.
بعد از بار زدن بشدت لرزش گاردان احساس میشه.
۳.بدنه بسیار ضعیفتر از نیسان و گرانقیمت و نایاب تر از نیسان.
۴.موتور تکسوزبنزینی بشدت پرمصرف.

نادر ضرابیان
مهمان

اصلا چنین نیست. بسیار بهتر و راحت تر از نیسان است. امکانات خوبی دارد. لرزش و این حرف ها هم ندارد. بدنه بسیار قوی تر از نیسان است. خب طبیعی است که لوازم بدنه کم باشد چون تازه به بازار عرضه شده است. قبل از خرید تحت تاثیر همین نظرات نادرست بودم ولی بعد متوجه شدم که دوستان چندان با نیسان آشنایی ندارند. این را عرض می کنم چون چهل سال است که از وانت های نیسان برای کار استفاده می کنم. پادرا بسیار عالی است.

مسعود
مهمان

نیسان وانت جدید هم موتور یورو۵ و فرمان هیدورلیک و کولر دارند مثل پادرا، با این تفاوت که اعتماد مردم نسبت به نیسان بسیار زیاد تر از پادرا هست و نکته جالب صندلی جلو نیسان ۴ نفر میشه جلوبشینن مثل کامیونه ولی پادرا مثل وانت پرایده، فقط فقط دونفره، در ضمن موتور بنزینی پادرا اصلا به صرفه نیست باید مثل نیسان دوگانه کارخانه فابریک اپشنال و دیزل ۲۸۰۰ تولید بشه پادرا فقط بنزین بازار نداره.