چانگان CS55 پلاس

بروزرسانی در: پنج شنبه 12 بهمن 02 ساعت 12:02
چانگان CS55 پلاس

بررسی چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس توسط شرکت چانگان موتورز که طبق آمار در سال ۲۰۱۰ به عنوان چهارمین شرکت بزرگ خودروساز چین شناخته میشد تولید و روانه بازارهای جهانی شده است. ابتدا تصمیم بر این بود که سایپا خودروهای چانگان را به شکل مونتاژی روانه بازار کند اما در نهایت تصمیم بر آن شد که از طریق واردات این کار صورت پذیرد. در بازار کشور تا به امروز شاهد ۲ محصول چانگان یعنی چانگان CS35 و چانگان ایدو بوده ایم و چانگان CS55 پلاس در کنار دیگر خودروهای وارداتی چانگان نظیر CS35 پلاس و سری یونی چانگان به زودی توسط سایپا به بازار ایران عرضه خواهند شد.

چانگان CS55 در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و در سال ۲۰۱۹ نیز یک فیس لیفت را تجربه کرد که پسوند پلاس به آن اضافه شد و با نام چانگان CS55 پلاس شناخته میشد. دو سال بعد در سال ۲۰۲۱ بود که چانگان نسل جدید CS55 را با همین نام یعنی CS55 پلاس روانه بازار کرد و سایپا قصد دارد همین نسل جدید را به صورت وارداتی به ایران بیاورد.خودرویی که از نظر ظاهری به دیگر عضو خانواده چانگان یعنی چانگان CS35 پلاس شباهت غیر قابل انکاری دارد و شکل و شمایل آن بیشتر به سمت سری های یونی چانگان نیز نزدیک شده است. 

چانگان CS55 پلاس یک خودروی شاسی بلند به نظر میرسد اما باید آن را در دسته خودروهای کراس اوور قرار داد. این خودرو با طول ۴۵۱۵ میلی متر و عرض ۱۸۶۵ میلی متر در دسته خودروهای کراس اوور کامپکت (جمع و جور) قرار گرفته است. با وجود این که چانگان CS55 پلاس در سگمنت خودروهای کامپکت قرار میگیرد، فضای داخلی بسیار سخاوتمندانه و جاداری دارد اما به پای لاماری ایما نمیرسد! فاصله محوری چانگان CS55 پلاس در حدود ۲.۶۵ متر می باشد در صورتی که فاصله محوری لاماری ایما در حدود ۲.۷۱ متر است. صندوق عقب چانگان CS55 پلاس در حالت عادی چندان جادار نیست و فقط ۴۷۵ لیتر گنجایش دارد اما در صورتی که صندلی ها خوابانده شوند، این فضا تا ۱۴۱۵ لیتر افزایش می یابد.

چانگان CS55 پلاس

در طراحی بیرونی چانگان CS55 پلاس، بهره گیری از الگوهای اروپایی بسیار کمرنگ شده است و با این وجود بخش کابین این خودرو به خودروهای اسپرت اروپایی شباهت هایی دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. اگر فضای داخلی این خودرو را کمی مورد بررسی قرار دهید، متوجه شباهت های جزئی چانگان CS55 پلاس و خودروهای پژو نسل جدید خواهید شد. فرمان تخت و کوتاه به همراه صفحه کیلومتر شمار را میتوان از برجسته ترین این شباهت ها دانست.

کابین این خودروی کراس اوور جمع و جور نسبت به دیگر خودروهای چینی متفاوت بوده و کاملا به روز و جدید طراحی شده است. کابین خودرو از ارگونومی خوب و قابل قبول برخوردار است و فرمان آن بسیار نزدیک به خودروهای پژو طراحی گردیده است. در یک جمع بندی کلی، میتوان گفت بخش داخلی خودرو به صورت جذاب و مدرن طراحی شده و تفاوت در الگوی طراحی یک عنصر چشمگیر است.

کابین چانگان CS55 پلاس اغلب با استفاده از جنس پلاستیک نه چندان خشک ساخته شده است و این شرکت خودروساز چینی در ساخت اجزا و بخش های داخلی خودرو از ترکیب پلاستیک به همراه چرم استفاده کرده است. صندلی های ردیف دوم خودرو فضای کافی برای نشستن ۳ نفر را فراهم کرده است. در بخش عقب خودرو تنها یک دریچه تهویه قرار گرفته است و اگر ۳ فرد در صندلی عقب قرار گرفته باشند، تهویه مطبوع سهم فردی خواهد شد که دریچه به سمت آن است!

دریچه تهویه مطبوع تک کاناله ردیف عقب چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس در سه تیپ پایه (لایت)، تیپ نیمه فول(هایپ) و تیپ فول آپشن (لوکس) به بازارهای جهانی عرضه شده است که احتمال میرود سایپا به دلیل سقف یورویی واردات خودرو به سراغ نسخه لو آپشن رفته باشد.

امکانات تیپ پایه یا لایت عبارتند از : سه حالت رانندگی اکو نرمال و اسپرت، روکش صندلی‌های چرمی، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، دیلایت، اتولایت، نوربالای هوشمند، سانروف برقی ، تهویه مطبوع اتوماتیک، نمایشگر لمسی ۱۰.۳ اینچی، پورت شارژ usb ، دوربین عقب، دوربین نقاط کور، دوربین ۳۶۰، سامانه‌های کنترل کشش و پایداری، سیستم کنترل سرعت در سراشیبی و سربالایی، سامانه ضد واژگونی، چهار کیسه هوای جلو ، ترمز پارک برقی اتوهلد و…

این خودرو در تیپهای فول برخی آپشنهای امنیتی مهم نظیر کروز کنترل هوشمند، سیستم هشدار نقاط کور، رادار حرکت بین خطوط، سیستم هشدار تصادف، ترمز خودکار اضطراری و… را نیز دارا می باشد.

نمای داخلی چانگان CS55 پلاس

میزان مصرف سوخت چانگان CS55 پلاس ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده، باک آن ۵۵ لیتر گنجایش دارد و حداکثر سرعت خودرو ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است. چانگان CS55 پلاس با دو نوع پیشرانه MPI وGDI عرضه شده است که پیشرانه  GDI توانایی تولید قدرت حداکثری ۱۸۵ اسب‎ بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتون‌متر را دارد. این خودرو یک گیربکس دوکلاچه ۷ سرعته تر (WET) دارد و نیرو را به چرخ های جلو منتقل میکند. در جلوبندی خودرو از سیستم تعلیق مک‌فرسون و در عقب خودرو از سیستم مولتی لینک یا چند اتصاله استفاده شده است که سواری نسبتا مناسبی را ارائه میدهد. به صورت کلی، خصوصیات فنی چانگان UNI-T در چانگان CS55 پلاس قابل مشاهده است.

امنيت چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس به 6 ایربگ شامل ایربگ برای سرنشینان، ایربگ جانبی و پرده‌ای مجهز شده است. ورژن قبلی این خودرو در سال 2015 توانست از موسسه چینی C-NCAP پنج ستاره ایمنی را دریافت کند. به همین خاطر میتوان به ایمنی چانگان CS55 پلاس نیز اطمینان داشت. در این خودرو سیستم های مختلف شامل سیستم کنترل‌کشش (TCS)، سیستم کنترل‌پایداری (ESP)، سیستم کنترل‌حرکت در سراشیبی (HDC) و سربالایی (HAC)، سیستم کروز کنترل تطبیق‌پذیر، رادار نقطه‌کور، رادار بین‌خطوط، سیستم هشدار تصادف و ترمز اضطراری هوشمند است که البته سیستمهای راداری در نسخه لوآپشن وجود ندارد. با در نظر گرفتن کیسه های هوای متعدد و سیستم های ترمز و پایداری (شامل ABS - EBD - LKA - FCW - AEB – TJA و...) میتوان چانگان CS55 پلاس را یک خودروی ایمن دانست. 

ارزش خريد چانگان CS55 پلاس

در رابطه با ارزش خرید چانگان سی اس 55 پلاس باید بگوییم با توجه به اینکه این خودرو در بخش فنی قابل قبول است و دارای امکانات رفاهی متنوعی نیز می باشد و از طرفی شرکت واردکننده جزو شرکتهایی است که به گستردگی خدمات پس از فروش معروف است میتوان انتظار داشت مصرف کنندگان روی خوشی به این محصول نشان دهند و بازار خرید و فروش خوبی داشته باشد؛ در صورتی که قیمتی منطقی از این خودرو در بازار ازاد شاهد باشیم با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده میتوان ارزش خرید نستبا خوبی را برای این کراس اوور چینی در نظر گرفت.

10
0 6

رقبای چانگان CS55 پلاس

یکی از جدی ترین رقبای چانگان CS55 پلاس لاماری ایما می باشد چرا که این دو خودرو از نظر ابعاد یکسان، پیشرانه و گیربکس بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. به صورت کلی اگر خودرویی چابک تر و با گستردگی خدمات بهتر میخواهید چانگان CS55 پلاس انتخاب بهتری می باشد و در بخش فنی و هماهنگی بین گیربکس و موتور چانگانCS55 پلاس بهتر عمل میکند.


مشخصات فنی چانگان CS55 پلاس

نام لاتین خودرو Changan CS55 Plus
کلاس بدنه کراس اوور
سگمنت جهانی J
کشور سازنده چین
سال طراحی 2021
تعداد سرنشین 5
حجم موتور 1499 سی سی
نوع موتور توربو
محل قرارگیری موتور جلو
محور محرک دیفرانسیل جلو
گیربکس دوکلاچه 7 سرعته تر اتوماتیک
تعداد سیلندر 4
نوع سیلندر خطی
تعداد سوپاپ 16
قدرت 188 اسب بخار در 5500 دور بر دقيقه
گشتاور 300 نيوتن متر در 1500 دور بر دقيقه
حداکثر سرعت 190 کيلومتر بر ساعت
شتاب 0-100 8.2 ثانيه
نوع سوخت بنزین
سیستم سوخت رسانی تزریق مستقیم
سیستم تعلیق جلو مک‌ فرسون
سیستم تعلیق عقب چند اتصاله
نوع فرمان برقی
طول 4515 میلیمتر
عرض 1865 میلیمتر
ارتفاع 1680 میلیمتر
فاصله محوری 2650 میلیمتر
فاصله زیر خودرو تا زمین 171 میلیمتر
حجم صندوق 475 ليتر
رینگ و لاستیک جلو 225/55R19
رینگ و لاستیک عقب 225/55R19
مصرف سوخت ترکیبی 5.9 لیتر در صد کیلومتر
حجم باک 55 لیتر
استاندارد آلایندگی يورو 6
ستاره ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی ، تصویری و مالتی مدیا 4 بلندگو-صفحه نمایش 10.2 اینچی با پشتیبانی از اپل کارپلی-پورت شارژ usb
سیستم صندلی های جلو روکش صندلی‌های چرمی-تنظیم برقی صندلی‌ها
سیستم صندلی های عقب روکش صندلی‌های چرمی-صندلی کودک
سیستم روشنایی جلو دیلایت-اتولایت-نوربالای هوشمند
سیستمهای کمکی راننده کروز کنترل هوشمند-سیستم هشدار نقاط کور-رادار حرکت بین خطوط-سیستم هشدار تصادف-ترمز پارک برقی-اتوهلد-سیستم کنترل سرعت در سراشیبی و سربالایی-سه حالت رانندگی اکو نرمال و اسپرت-دوربین عقب-دوربین نقاط کور-دوربین ۳۶۰
سیستم آینه ها آیینه های جانبی تاشونده برقی
سیستم شیشه ها برقی
سیستهای سقف سقف پانوراما
کیسه های هوا 6 عدد-سرنشینان، ایربگ جانبی و پرده‌ای
سیستم های امنیتی و حفاظتی سیستم ضد سرقت ایموبلایزر و ورود به خودرو بدون کید و استارت دکمه ای
ترمزهای جلو: دیسکی خنک شونده
ترمزهای عقب دیسکی
سیستم فرمان و هدایت پذیری برقی
سیستم های ترمز و پایداری سامانه‌های کنترل کشش و پایداری-سامانه ضد واژگونی-ترمز خودکار اضطراری

مزایا و معایب چانگان CS55 پلاس

مزایا چانگان CS55 پلاس

معایب چانگان CS55 پلاس

  • ظاهر جذاب و مدرن خودرو ظاهری و کابین
  • شتاب خوب و عملکرد فنی مناسب
  • سیستم تعلیق نسبتا نرم
  • حجم کم صندوق عقب 
  • حساسیت پیشرانه های توربو
  • دردسر پیدا کردن بنزین با کیفیت یا اکتان
  • استهلاک بالاتر گیربکس های دوکلاچه
  • عدم وجود سیستم های امنیتی رادارها در نسخه پایه 

عکس چانگان CS55 پلاس

نمای جانبی چانگان CS55 پلاس

نمای جانبی چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

کلاستر و صفحه کیلومتر چانگان CS55 پلاس

کلاستر و صفحه کیلومتر چانگان CS55 پلاس

نمای داخلی و سقف پانوراما چانگان CS55 پلاس

نمای داخلی و سقف پانوراما چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس مشکی

چانگان CS55 پلاس مشکی

نمای عقب چانگان CS55 پلاس

نمای عقب چانگان CS55 پلاس

چراغهای چانگان CS55 پلاس

چراغهای چانگان CS55 پلاس

نمای داخلی چانگان CS55 پلاس

نمای داخلی چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

چانگان CS55 پلاس

فضای بار چانگان CS55 پلاس

فضای بار چانگان CS55 پلاس

کنسول مرکزی چانگان CS55 پلاس

کنسول مرکزی چانگان CS55 پلاس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar