پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

بروزرسانی در: دوشنبه 5 اردیبهشت 01 ساعت 15:52
پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

بررسی پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

پژو یکی از قدیمی ترین شرکت های خودروسازی اروپایی است که امروزه خودروهایش در بازارهای جهانی چندان هم پر طرفدار نیستند. در سال 2021 با تاسیس شرکت استلانتیس پژو نیز به یکی از زیرمجموعه های این غول خودروسازی تبدیل شد. پژو حدودا 30 سال پیش با مدل 405 پای خود را به صنعت خودروسازی ایران باز کرد و در این سال ها تقریبا همیشه یکی از مهمترین بازیگران صنعت خودروسازی کشور بوده است. ایران خودرو مدل پارس را که در واقع فیس لیفتی از پژو 405 بود و نباید یک خودروی جدید به حساب می آمد، در سال1379 به بازار عرضه نمود که با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شد. در ابتدا این خودرو با نام پرشیا به بازار عرضه شد ولی به دلایلی نام پارس جایگزین نام قبلی شد. در سال 1383، پارس ELX برای اولین بار معرفی شد که امکانات خوبی نسبت به خودروهای آن سال ها ارائه می کرد و از موتور قوی تری نیز بهره می برد اما به دلیل قیمت گذاری و بازاریابی نامناسب نتوانست چندان موفق عمل کند. پس از گذشت بیش از 20 سال از معرفی پارس، ایران خودرو پارس ELX سفارشی با موتور TU5 را معرفی کرده است، خودرویی که با مقایسه آن با نمونه های 20 سال پیش و نیم نگاهی به تغییرات صورت گرفته در این سال ها در دنیای خودرو، به خوبی وضعیت درجازدن صنعت خودروی کشورمان را نشان می دهد. به هر حال در اردیبهشت ماه 1401، ایران خودرو 7 نوع پارس با نام های پارس سال، سال XU7P، LX، LX سفارشی TU5، سال سفارشی XU7P، ELX سفارشی XU7P و ELX سفارشی TU5 را با 3 موتور (در واقع 2 موتور) و رده های تجهیزاتی گوناگون به بازار عرضه می کند. گرچه این 7 مدل به عنوان مدل های روی خط تولید شرکت عنوان شده اند اما تمامی آن ها در طرح های فروش ارائه نمی شوند. امروز قصد داریم به پژو پارس ELX سفارشی با موتور TU5 بپردازیم که مدتی است از سوی ایران خودرو به بازار عرضه شده است.

نقد کارشناسی پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

نمای ظاهری

 نمای ظاهری این خودرو همان نمای آشنای همیشگی است. پارس دارای همان نمایی است که از پژو 405 سراغ داشتیم با تغییراتی در کاپوت و صندوق عقب، سپرها، جلو پنجره و البته چراغ های جلو و عقب که باعث ارتقای ظاهر این خودرو نسبت به 405 شده است. پارس ELX سفارشی نسبت به سایر مدل ها دارای تفاوت های اندکی است، از جمله این تفاوت ها می توان به چراغ های عقب دودی، چراغ خطر سوم سقفی، رینگ های آلومینیومی 15 اینچی (تنها پارس سال و پارس سال XU7P از رینگ فولادی استفاده می کنند) و شیشه های دودی عقب (در تمامی مدل های سفارشی) اشاره کرد. به هر حال ظاهر پارس هنوز هم طرفداران خود را دارد.

کابین و امکانات رفاهی

در داخل کابین پارس ELX TU5 سفارشی نیز تقریبا همه چیز مانند قبل است. جلو داشبورد، همان نمونه ارتقا یافته است که زمانی به جلو داشبورد سوناتایی معروف شد. تریم دو رنگ مشکی-کرم و طرح چوب باعث می شود که نمای داخلی قدری لوکس تر احساس شود، البته کیفیت متریال کابین چندان مطلوب نیست. طراحی کلی داشبورد نسبتا قابل قبول است و فرمان به خوبی در دست قرار می گیرد. چیزی که نسبت به مدل های دیگر جلب توجه می کند، مانیتور و سیستم مالتی مدیای خودرو است، آمپرهای پشت فرمان دیجیتال و دسته راهنمای جدید از دیگر تفاوت های نمونه ELX سفارشی با دیگر مدل های پارس است.

پژو پارس در تمامی مدل ها به امکاناتی همچون تهویه اتوماتیک، آینه جانبی برقی راهنمادار، چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ نقشه خوان، ایموبلایزر، قفل مرکزی به همراه ریموت، کمربند جلو با تنظیم ارتفاع، سنسور دنده عقب، دماسنج، شیشه های برقی چهار درب، روکش صندلی پارچه ای و تریم دو رنگ با تزئینات طرح چوب مجهز است. در مدل های LX، LX سفارشی TU5 و مدل های ELX سفارشی علاوه بر تجهیزات فوق آینه های جانبی با قابلیت تا شوندگی و تنظیم برقی پشتی صندلی جلو نیز وجود دارد. مدل های ELX سفارشی به آمپرهای پشت فرمان دیجیتال، دسته راهنمای طرح جدید و شیشه های عقب دودی (تمامی مدل های سفارشی)، سیستم مالتی مدیا، دوربین دنده عقب و سیستم اخطار کاهش باد لاستیک ها هم مجهز هستند. مدل ELX سفارشی TU5 تنها مدل پارس است که به کروز کنترل مجهز شده است. در مجموع باید تجهیزات پارس ELX سفارشی TU5 را قابل قبول ارزیابی کرد اما نباید فراموش کرد که پارس ELX عرضه شده توسط ایران خودرو در سال 1383 به تجهیزاتی نظیر گرمکن و سردکن صندلی هم مجهز بود که اگرچه این سیستم ها بدون ایراد نبودند و کاستی هایی داشتند، امروز پس از گذشت نزدیک به 2 دهه، نمونه های تولیدی بعضی از آن تجهیزات را ندارند!

بررسی و مشخصات فنی

پارس ELX سفارشی TU5 از موتور آشنای TU5 استفاده می کند که آن را با پژو 206 تیپ 5 می شناسیم. این موتور 16 سوپاپ تنفس طبیعی که در پارس LX، LX سفارشی TU5 و ELX سفارشی TU5 مشترک است، با حجم 1587 سی سی قادر است به توان تولیدی 105 اسب بخار در 5600 دور و گشتاور 142 نیوتن متر در 4000 دور دست یابد. نیروی موتور از طریق گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ­های جلو منتقل می­شود. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 7.24 لیتر در هر 100 کیلومتر عنوان شده است. پارس ELX سفارشی TU5 با شتاب 0-100 رسمی 13.2 ثانیه ای اصلا خودروی سریعی به حساب نمی آید. گرچه موتور به کار رفته در پارس TU5 همان موتور استفاده شده در پژو 206 تیپ 5 است، به دلایلی نظیر عدم هماهنگی مناسب موتور و گیربکس، وزن بیشتر و طراحی غیر آیرودینامیک تر پارس، شتاب ضعیف تری نسبت به 206 ارائه می کند. رانندگی با پارس ELX سفارشی TU5 حس متفاوتی نسبت به سایر پارس های مجهز به این موتور ندارد. وضعیت شتابگیری خودرو هم چندان تعریفی ندارد ولی درنظر گرفتن مصرف سوخت و صدای کمتر پیشرانه نسبت به نمونه های قدیمی می تواند انتخاب موتور TU5 را توجیه کند. البته طبق ادعای ایران خودرو موتور TU5 کم مصرف ترین موتور نصب شده روی پارس نیست. نمونه های سال XU7P، سفارشی سال XU7P و ELX سفارشی سال XU7P به موتور XU7P یا XU7 پلاس که در واقع موتور اصلاح شده نمونه قدیمی XU7 است مجهز می باشند. تنها مدل ارائه شده با موتور XU7 نیز پارس سال است. پیشرانه اصلاح شده از نوع 8 سوپاپ با حجم 1761 سی سی بوده و می تواند 97 اسب بخار توان در 5500 دور و 146 نیوتن متر گشتاور در 4500 دور تولید کند (100 اسب بخار در 6000 دور و 153 نیوتن متر در 3000 دور برای موتور XU7). همچنین مصرف ترکیبی پارس با موتور XU7P برابر 7.06 لیتر در هر 100 کیلومتر (9.1 برای موتور XU7) و شتاب 0-100 پارس مجهز به این موتور 12 ثانیه (11 ثانیه با موتور XU7) توسط ایران خودرو عنوان شده است که با فرض صحت آن ها، در واقع باید موتورهای TU5 و XU7P را از نظر عملکرد نزدیک به هم بدانیم. به هر حال پیشرانه TU5 که مورد بررسی این مقاله است، دارای عملکرد مناسبی ارزیابی می شود و با اینکه با استاندارهای روز فاصله دارد امتحان خود را به خوبی در ایران پس داده است. این موتور بزرگترین ضعف های پیشرانه قدیمی پارس که مصرف سوخت بالا، پتانسیل زیاد برای آسیب واشر سرسیلندر و صدای زیاد بود را تا حد زیادی برطرف کرده است. عملکرد گیربکس و هماهنگی آن با پیشرانه در حد خودرویی نظیر 206 با پیشرانه مشابه نیست اما قابل قبول است. فنر بندی خودرو هم با توجه به رقبا مثبت ارزیابی می شود.

امنيت پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

پارس در تمامی مدل ها به تجهیزات ایمنی نظیر ترمز ABS و EBD و کیسه هوای راننده و سرنشین مجهز است که البته پیشنهاد می شود روی مورد آخر چندان هم حساب نکنید! در تمامی مدل های سفارشی از جمله ELX سفارشی TU5، ترمزهای عقب نیز از نوع دیسکی هستند. در مجموع عملکرد ترمزها مناسب است و برای این خودرو کافی به نظر می رسد. پارس با معیارهای جهانی خودروی ایمنی محسوب نمی شود اما وجود تجهیزات ایمنی حداقلی تا حدی وضعیت را بهبود می بخشد.

ارزش خريد پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

اگر یک خودروی صفر کیلومتر با فضای داخلی مناسب یک خانواده برای شما اولویت محسوب می شود، پارس گزینه نسبتا مناسبی به شمار می آید اما با در نظر گرفتن قیمت، ارزش خرید چندان بالایی ندارد. پارس سفارشی ELX در واقع یک خودروی قدیمی است که ایران خودرو می خواهد با ارائه آپشن هایی، کماکان مشتریانش را حفظ کند و قیمت آن را منطقی جلوه دهد. در همین بازار آشفته گزینه هایی ارزشمند تر به چشم می خورد، برای مثال اگر با فضای داخلی 207 صندوقدار مساله ای نداشته باشید، مجموعه ارزشمند تری را به شما ارائه می کند. تارا هم گرچه ممکن است گران تر باشد اما نکات مثبتی همچون سامانه کنترل پایداری دارد که می تواند خرید آن ها را توجیه کند، تندر 90 نیز کیفیت مناسبی را در کنار مشخصات فنی مطلوب ارائه می نماید که البته گرانتر از پارس است و باید به گزینه های دست دوم آن توجه داشت، حتی شاید 206 صندوق دار با توجه به قیمت پایین تر در کنار مشخصات فنی بهتر ارزشمند تر از پارس باشد، البته 206 صندوقدار صفر کیلومتر در بازار کمیاب است و فضای داخلی محدودتری دارد. به هر حال اگر به هر دلیلی تصمیم به خرید پارسELX سفارشی TU5 داشتید بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهید که آپشن های بیشتر ارائه شده در این خودرو نسبت به پارس LX چقدر ارزش اضافه پرداخت دارد. این در حالیست که برخی از این آپشن ها را می توان به صورت افترمارکتی و با قیمتی نسبتا مناسب روی خودرو نصب کرد. در اردیبهشت ماه 1401 قیمت پارس ELX سفارشی TU5 تقریبا 397 میلیون تومان است که چندان منطقی به نظر نمی رسد.

10
0 5

رقبای پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

از رقبای پارس ELX سفارشی TU5، می توان دنا، تارا، پژو 206 و 207 صندوق دار، رنو تندر 90 و سمند را نام برد که برخی خودروها مانند 206 و سمند قیمت پایین تری دارند.


مشخصات فنی پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

نام لاتین خودرو Peugeot Pars
کلاس بدنه سدان
سگمنت جهانی D
کشور سازنده ایران
سال طراحی 2000
تعداد سرنشین 5
شرکت عرضه کننده ایران خودرو
گارانتی ایران خودرو
حجم موتور 1587 سی سی
نوع موتور TU5 تنفس طبیعی
محل قرارگیری موتور جلو
محور محرک دیفرانسیل جلو
گیربکس 5 سرعته دستی
تعداد سیلندر 4
نوع سیلندر خطی
تعداد سوپاپ 16
قدرت 105 اسب بخار در 5600 دور بر دقيقه
گشتاور 142 نيوتن متر در 4000 دور بر دقيقه
حداکثر سرعت 190 کيلومتر بر ساعت
شتاب 0-100 13.2 ثانيه
ضريب تراکم 10.5
نوع سوخت بنزین
سیستم سوخت رسانی پاشش چند نقطه اي
نوع فرمان هیدرولیکی
طول 4498 میلیمتر
عرض 1704 میلیمتر
ارتفاع 1410 میلیمتر
فاصله محوری 2669 میلیمتر
وزن 1185 کیلوگرم
حجم صندوق 470 ليتر
مصرف سوخت شهری 10.1 لیتر در صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.2 لیتر در صد کیلومتر
مصرف سوخت جاده ای 6 لیتر در صد کیلومتر
حجم باک 66 لیتر
سیستم تهویه مطبوع اتوماتيك
سیستم صوتی ، تصویری و مالتی مدیا مالتي مديا
غربیلک فرمان كليدهاي كنترلي روي غربيلك فرمان
سیستم صندلی های جلو تنظيم برقي پشتي صندلي جلو
سیستم روشنایی جلو مه شكن
سیستم روشنایی عقب مه شكن- چراغ هاي عقب دودي-چراغ خطر سوم سقفي
سنسورهای پیش فعال اخطار كاهش باد لاستيك-سنسور نور و باران
سیستمهای کمکی راننده سنسور دنده عقب، دوربين ديد عقب -كروز كنترل
سیستم آینه ها برقي تاشونده راهنمادار
سیستم شیشه ها بالابر برقي درهاي جلو و عقب - شيشه هاي عقب دودي
سایر موارد چراغ نقشه خوان-تريم دورنگ،غربيلك فرمان چرمي، قطعات دکوراتيو طرح چوب، روكش پارچه اي صندلي-دسته راهنماي طرح جديد-دماسنج روي داشبورد، بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق
کیسه های هوا راننده و سرنشين جلو
سیستم های امنیتی و حفاظتی ايموبيلايزر، قفل مركزي با ريموت،كمربندهاي ايمني جلو با قابليت تنظيم ارتفاع
ترمزهای جلو: ديسكي خنك شونده
ترمزهای عقب ديسكي
سیستم فرمان و هدایت پذیری هيدروليكي
سیستم های ترمز و پایداری ترمز ضد قفل (ABS و EBD)

اخرین اگهی های پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

6 دیدگاه ها برای "پژو پارس سفارشی ELX با موتور TU5"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
یاسین
مهمان

این چه ماشینی میزنن والا یه آپشن اضافه می‌کنند ۱۰۰ میلیون بیشتر قیمت میزارن elxقدیمی شرایط ااره به این صندلی خلبانی حالا این موتور ریده تویوفایو که رو ۳۰۰ تا ماشین امتحان کردند گزاشتن والا ما یه پارس ساده مدل ۸۸ داریم خیلی خوبه از این جدیدیا حداقل بدنش از این جدیدیا بهتر محکم تره

یاسین
مهمان

این چه ماشینی میزنن والا یه آپشن اضافه می‌کنند ۱۰۰ میلیون بیشتر قیمت میزارن elxقدیمی شرایط ااره به این صندلی خلبانی حالا این موتور ریده تویوفایو که رو ۳۰۰ تا ماشین امتحان کردند گزاشتن والا ما یه پارس ساده مدل ۸۸ داریم خیلی خوبه از این جدیدیا حداقل بدنش از این جدیدیا بهتر محکم تره

milad
مهمان

بدرد نمیخوره ۴۰۰ منیلیون برای حلبی
کی پول اینو میده اخه حالا چهارتا آپشن هم اضافه تر داشته باشه

میثم
مهمان

حداقل مثل رانا tu5p میزاشتن. فرمان برقی میزاشتن
سمند پلاس صد تومن قیمتش کمتره اما چراغ روز داره
ایران‌خودرو اینارم داره اما نمیزاره

سجاد
مهمان
حداقل موتور tu5p میزاشتن با گیربکس ۶ سرعته ۲۰ ساله همون موتور رو تمام ماشینا امتحان کردن بابا یکم خلاقیت بدترین رینگ اسپرت رو گذاشتن بعد میگن آپشن و پارس elx …رینگ خرچنگی مدل جدید طراحی میکردن یا حداقل همونو میزاشتنن خدا لعنتشون کنه این همه قیمت فضائیه چه برسه قیمت بازار شیشه دودی نمی‌خواست مردم خودشون بهتر بلدن دودی کنن شاید یکی بدش بیاد اینا رو میزاشتین هر کس دلش میخواست تیک آپشن رو میزد قیمتو هم میفهمید دقیقا بعد میگن مشتری مدار من خودم ۳۰ بار ثبت نام کردم با نام خودم به غیر از آشناها به نظرم… بیشتر
معین
مهمان

خدا پدر شاهین رو بیامزه کلی امکانات داره و قیمتشم پاینتره.سانروف.استارت دگمه ای.روکش صندلی چرم.لااقل امکانات رفاهی رو بیشتر میکردن.فنی که هیچ زخمی نکردن.